Jak zorganizować dobry transfer na lotnisko?

utworzone przez | cze 10, 2021 | Blog

Najszybsza droga odbycia podróży na duże odległości to lot samolotem. Jednak żeby znaleźć się na lotnisku, trzeba najpierw na nie dotrzeć jakimś innym środkiem transportu. Jest to o tyle znaczące, że porty lotnicze są zlokalizowane na obrzeżach miast. W zależności od przypadku mogą się one znajdować kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów od punktu wyjazdu. Dlatego też w przypadku każdej podróży samolotem konieczne staje się zorganizowanie dobrego transferu na lotnisko.

Jakie są dostępne opcje, jeśli chodzi o organizowanie transferu na lotnisko? Z pewnością jedną z nich jest jazda własnym autem. Ma ona jednak tę wadę, że na czas podróży samolotem pojazd trzeba zostawić na parkingu przy lotnisku. Dojazd samochodem jest też o tyle specyficzny, że pozwala dostać się na lotnisko jedynie niewielkiej grupie osób. Większe grono musi korzystać z innych rozwiązań.

Zalety wynajęcia busa

W sytuacji, w której na lotnisko musi się dostać grupa większa niż cztery, pięć osób, pozostaje skorzystać z innego środka transportu niż samochód. Można się wówczas zdecydować albo na dojazd komunikacją zapewnianą przez dużych przewoźników kolejowych lub autobusowych, albo na wynajem busa. W tym pierwszym przypadku jest się jednak uzależnionym od godzin ustalonych przez usługodawcę. Natomiast w drugim przypadku istnieje możliwość, aby zamówić dojazd o dowolnie wybranej godzinie. W zależności od wybranej opcji albo to kierowca stawi się w umówionym miejscu, albo my sami będziemy mogli wybrać się na lotnisko wynajętym busem.

Wynajęcie busa jest korzystne o tyle, że sporo lotów odbywa się w godzinach nocnych, a więc wtedy, kiedy nie kursują pociągi i autobusy, a przynajmniej kursuje ich bardzo mało. Z wynajętym prywatnie busem nocny lot nie stanowi jednak żadnego problemu. Jest to o tyle dobre, że likwiduje problemy związane z jednej strony z nieprzewidzianymi opóźnieniami zewnętrznego przewoźnika, a z drugiej strony ze zbyt długim oczekiwaniem na samolot po przedwczesnym przyjeździe.