Jak zorganizować przewóz gości weselnych?

utworzone przez | mar 3, 2021 | Blog

Wesele to dla Państwa Młodych nie lada wydarzenie, wszystko musi być domknięte na ostatni guzik i spełniać wszystkie wymagania. Transport dla nich to podstawa, ale co z gośćmi? Mimo że wielu gości samodzielnie organizuje sobie transport, warto się upewnić, że wszyscy z zaproszonych gości mają jak dotrzeć na miejsce. Podstawienie autokaru lub busa pod kościół może okazać się świetnym pomysłem. Czasami można połączyć oferty i wybrać autobus plus samochody osobowe z kierowcami, ale droga powrotna naszych gości powinna być dla nas równie istotna.

Kto może potrzebować transportu na wesele?

Po zaproszeniu swoich gości, warto zorientować się, ile osób może potrzebować transportu np. na salę weselną lub z samego wesela. Jak wiadomo, wesele jest imprezą całonocną połączoną z alkoholem, dlatego dla bezpieczeństwa własnego jak i innych, lepiej zrezygnować z jazdy samochodem. Zorganizowanie transportu może okazać się dobrym i zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Po obliczeniu liczby gości i chętnych do skorzystania z transportu, możemy zabrać się za wybór przewoźnika oraz formy przewozu. Do wyboru zazwyczaj jest autobus, bus lub samochody osobowe.

Co wybrać: bus, autobus czy samochód osobowy z kierowcą?

To zależy od ilości gości weselnych. Przy dużych weselach transport autobusem np. spod kościoła lub urzędu na sale weselną będzie najwygodniejszą opcją. Wtedy pomieścimy wszystkich gości i będziemy mieć pewność, że nikt się nie zgubi i każdy trafi na miejsce w odpowiednim czasie. Natomiast plusem busa jest fakt, że można ich wynająć kilka i będzie to wygodniejsza opcja, jeżeli chodzi o rozwożenie gości do domów lub wybranych lokalizacji zbiorczych. Przy doborze transportu powrotnego dobrze jest ustalić godziny powrotne, np. ok. 2.00 – 3.00 dla rodzin z dziećmi i 4.00 – 5.00 dla kończących wesele. Przy wcześniejszej dobrej organizacji i współpracy z odpowiedzialnym przewoźnikiem, wszystko powinno się udać bez problemu. Ostatnio częstym wyborem dokonywanym przez Państwa Młodych jest wynajęcie kilku samochodów osobowych wraz z kierowcami. To naprawdę ciekawa i wygodna forma powrotu z wesela i taki wariant również warto wziąć pod uwagę. Pamiętajmy jednak, by wcześniej ustalić godzinę i miejsce podstawienia autokaru, godzinę kursów powrotnych i liczbę przejazdów.

Kiedy zacząć poszukiwania firmy transportowej?

Teoretycznie jak najwcześniej, gdyż umówienie terminu tuż po ustaleniu daty wesela nie będzie wielkim problemem. Natomiast konkretna liczba osób powinna być ogłoszona najpóźniej miesiąc przed weselem, żeby nie było żadnych niespodzianek. Jednakże dobrze do finalnej liczby doliczyć nadprogramowe 10 czy 20 osób. Pamiętajcie, organizując ślub w czasie sezonu możecie mieć trudności ze znalezieniem dobrej firmy przewozowej. Dodatkowo weźcie pod uwagę ceny przewoźników – zazwyczaj swoją cenę opierają oni na przejechanych kilometrach i czasie korzystania z pojazdu. Oczywiście do ceny należy doliczyć wielkość, model auta oraz ewentualne dodatkowe usługi i pakiet ubezpieczeń. Dobry stan autokaru czy innego środka transportu ma ogromne znaczenie i nie mówimy tu tylko o wewnętrznych walorach estetycznych. Żadna para młoda nie chciałaby, żeby autokar z ich gośćmi utknął na środku drogi, ponieważ nastąpiła niespodziewana awaria. Wybierzcie firmę i umówcie się na konsultację konkretów, bo nikt tak nie doradzi jak profesjonaliści z dużym doświadczeniem.